درآمد ثابت ماهیانه مخفی کردن درایوها در My Computer و Explorer - تمام اینترنت تو یک وبلاگ
پیش بینی فوتبال
پیش بینی مسابقات فوتبال بگونه ای متفاوت
سه‌شنبه 11 اسفند‌ماه سال 1388 ساعت 10:42 ب.ظ

تولیدات نرم افزاری بسیاری هم جهت پوشش دادن این نیاز موجود میباشد که بعضی بصورت رایگان و بعضی با هزینه های بالا قابل تهیه است و غیر از این، استفاده از امکانات درونی سستم عامل مایکروسافت نظیر Share Permission و NTFS Permission نیز امکان دسترسی به منابع از طریق شبکه و بصورت محلی را نیز قابل کنترل مینماید.
با همه این احوال باز روشی که بتواند درایوها را از دید افراد مخفی نگاه دارد موضوعی قابل توجه است. در اینجا شما فرا خواهید گرفت که چگونه در ویندوز 2000 و XP درایوهای کاربر فعال فعلی را از دید افراد مخفی نگاه دارید.
اعمال این تغییرات در رجیستری درایو مورد نظرتان را در My Computer و Explorer مخفی نگاه میدارد هر چند با وارد کردن نام آن در Explorer قابل دسترس میباشد:
1- بر روی Start و سپس Run کلیک کنید و بنویسید regedit و دکمه OK را بزنید.
2- به کلید مقابل بروید: HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Policies/Explorer
3- در قسمت سمت راست بر روی دکمه سمت راست ماوس کلیک کرده و یک مقدار جدید DWORD Value ایجاد کنید و نام آن را NoDrives قرار دهید.
4- حالا بر روی مقدار جدید ایجاد شده دوباره کلید کنید و برای انجام ورودی Base را به Decimal تغییر دهید و از جدول زیر برای مخفی کردن هر یک از درایوها استفاده کنید: بعنوان مثال چنانچه قصد مخفی کردن درایو F را دارید مقدار 32 را وارد کنید. حال کافیست یکبار سیستم را دوباره راه اندازی کنید تا نتیجه اعمال شود. همچنین اگر قصد داشتید چند درایو را همزمان مخفی کنید باید مقادیر Decimal آنها را با هم جمع کنید و نتیجه را وارد کنید بعنوان نمونه برای مخفی کردن درایوهای D، E و F باید مقادریر 8، 16 و 32 را جمع کرده و مقدار 56 را وارد نماییم. در صورت استفاده از مقدار 67108863 کلیه درایوها حذف میشوند.
نکته : بیاد داشته باشید که اعمال تغییرات نادرست در رجیستری ویندوز میتواند نتایج غیر قابل پیشبینی و جبران ناپذیری بدنبال داشته باشد پس حتماً قبل از اعمال هر تغییری در رجیستری از آن یک کپی پشتیبان تهیه کنید.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo